ceramic fibers

۱- پیپر سرامیکی یا کاغذ سرامیکی از پنبه نسوز و چسب آلی تهیه می شود . الیاف های سرامیکی آلومینیوم سیلیکاتی فاقد آزبست بوده و از نظر تحمل دما در محدوده ۱۲۶۰ تا ۱۴۰۰ درجه سانتی گراد قرار داشته و در ضخامت های مختلف ساخته می شود . از خصوصیات اصلی این مواد قابلیت انعطاف پذیری و مقاومت در برابر شوک های حرارتی ، پارگی ، ضریب انتقال حرارت کم و عایقی عالی در برابر صوت و الکتریسیته می باشد که در بسیاری از صنایع با توجه به صرفه اقتصادی برای جایگزینی مواد آزبستی مورد استفاده قرار می گیرد . این عایق ها کاربردهای مختلفی دارند که از آن جمله می توان به چند مورد اشاره کرد : به عنوان گسکت ، واشر ، پکینگ ، فیلر و جایگزین آزبست ها در عایق بندی حرارت و غیره

۲-برد سرامیک فایبر ( صفحات سرامیکی ) نوعی کامپوزیت ار الیاف نسوز سرامیکی است.این محصول مقاومت بالایی در برابر لب پرشدن ، شوک حرارتی و سایش دارد و معمولا توسط مذاب فلزات غیرآهنی، تر نمیشوند و میتوان آن را به راحتی بریده و شکل داد. برد نسوز سرامیکی دارای درصد پایینی چسب آلی جهت بهبود استحکام است که در دمایی در حدود ۱۰۰ درجه در اولین مرحله پخت خواهد سوخت . برخی از کاربردهای این محصول عبارتند از:
دیوارهای کوره های الفین صنایع پتروشیمی و گاز
سقف کوره های پخت سوم قطعات لعابی
دیواره های کاذب کوره های پخت کاشی و سرامیک
درب و جداره کوره های پخت شاتل
استفاده به عنوان اتصالات انبساطی و سپر حرارتی
عایق پشتیبان کوره های گرمایش مجدد

۳-پتوی سرامیکی ماده اولیه این محصول الیاف سرامیکی فله بوده که در یک پروسه مداوم و بدون استفاده از چسب یا هر گونه مواد چسبنده دیگر و از طریق ایجاد اتصالات مکانیکی داخلی ( سوزنکاری ) تولید میگردد.پتو سرامیکی عایق انعطاف پذیر است.این پتوها از استحکام کششی حدود ۴۰ تا ۱۲۰ KPa برخوردار می باشد.تحمل حرارتی این عایق ۱۲۶۰ تا ۱۴۰۰ درجه سانتیگراد است. کاربردهای این عایق به صورت دسته بندی عبارتند از :

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *